Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Afyonkarahisar · TYT puan türü

Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi programı 2026 yerleştirmesinde 769.902. başarı sırasıyla ve 306.70 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 854.279 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 100452028

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026306.70769.9024547
2025299.76854.279
2024282.161.130.699
2023274.711.220.302

Sık Sorulan Sorular

Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Raylı Sistemler Yol Teknolojisi programının taban puanı 306.70, taban başarı sırası 769.902. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi kontenjanı kaç?

2026 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi programlarının toplam kontenjanı 45 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Afyon Kocatepe Üniversitesi Raylı Sistemler Yol Teknolojisi için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.