Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Afyonkarahisar · TYT puan türü

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği programı 2026 yerleştirmesinde 1.333.106. başarı sırasıyla ve 261.76 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 1.385.357 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Yenilenebilir Enerji Teknikerliği

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 100490347

Yenilenebilir Enerji Teknikerliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026261.761.333.1063536
2025260.741.385.357

Sık Sorulan Sorular

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Yenilenebilir Enerji Teknikerliği programının taban puanı 261.76, taban başarı sırası 1.333.106. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği programlarının toplam kontenjanı 35 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Yenilenebilir Enerji Teknikerliği bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Afyon Kocatepe Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Teknikerliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.