Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Antalya · EA puan türü · 2 program

Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programı 2026 yerleştirmesinde 172.202. başarı sırasıyla ve 342.19 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 197.324 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 100711197

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026342.19172.2026060
2025328.90197.324
2024314.99260.343
2023324.18267.933

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (KKTC Uyruklu)

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 100700346

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (KKTC Uyruklu) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026253.86736.81511

Sık Sorulan Sorular

Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programının taban puanı 342.19, taban başarı sırası 172.202. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 172.202, (KKTC Uyruklu) 736.815 (2026).

Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kontenjanı kaç?

2026 yılında Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programlarının toplam kontenjanı 61 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü EA puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.