Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Aydın · TYT puan türü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programı 2026 yerleştirmesinde 980.822. başarı sırasıyla ve 288.38 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 967.136 olan sıralama geriledi; bölüme girmek kolaylaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 100351376

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026288.38980.8225557
2025290.69967.136
2024290.611.008.623
2023287.871.036.077

Sık Sorulan Sorular

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programının taban puanı 288.38, taban başarı sırası 980.822. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon kontenjanı kaç?

2026 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programlarının toplam kontenjanı 55 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.