Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Batman · TYT puan türü

Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi programı 2026 yerleştirmesinde 1.177.303. başarı sırasıyla ve 273.11 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 1.273.518 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Gıda Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 101750265

Gıda Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026273.111.177.3033031
2025268.451.273.518
2024252.781.604.752
2023244.361.712.734

Sık Sorulan Sorular

Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Gıda Teknolojisi programının taban puanı 273.11, taban başarı sırası 1.177.303. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) kontenjanı kaç?

2026 yılında Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) programlarının toplam kontenjanı 30 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Gıda Teknolojisi (Önlisans) bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Batman Üniversitesi Gıda Teknolojisi (Önlisans) için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.