Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Bilecik · TYT puan türü

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik programı 2026 yerleştirmesinde 1.402.358. başarı sırasıyla ve 256.82 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 1.687.150 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Sosyal Güvenlik

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 101950836

Sosyal Güvenlik yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026256.821.402.3587274
2025240.171.687.150
2024238.721.852.410
2023226.922.037.863

Sık Sorulan Sorular

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Sosyal Güvenlik programının taban puanı 256.82, taban başarı sırası 1.402.358. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik kontenjanı kaç?

2026 yılında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik programlarının toplam kontenjanı 72 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Sosyal Güvenlik bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Güvenlik için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.