Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Bolu · TYT puan türü

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı programı 2026 yerleştirmesinde 361.731. başarı sırasıyla ve 358.68 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 414.112 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Ağız ve Diş Sağlığı

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 100150714

Ağız ve Diş Sağlığı yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026358.68361.7313636
2025347.52414.112
2024336.67505.883
2023326.21608.243

Sık Sorulan Sorular

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Ağız ve Diş Sağlığı programının taban puanı 358.68, taban başarı sırası 361.731. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı kontenjanı kaç?

2026 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı programlarının toplam kontenjanı 36 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Ağız ve Diş Sağlığı bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.