Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Çanakkale · EA puan türü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği programı 2026 yerleştirmesinde 469.763. başarı sırasıyla ve 284.40 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 531.779 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 102710739

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026284.40469.7635051
2025276.51531.779
2024266.89634.074
2023267.60690.508

Sık Sorulan Sorular

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği programının taban puanı 284.40, taban başarı sırası 469.763. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği programlarının toplam kontenjanı 50 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümü EA puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.