Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Adana · TYT puan türü · 2 program

Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi programı 2026 yerleştirmesinde 677.139. başarı sırasıyla ve 315.92 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 756.407 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Çukurova Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Elektronik Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 102950781

Elektronik Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026315.92677.1394547
2025308.25756.407
2024294.31958.035
2023294.05955.732

Elektronik Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 102951019

Elektronik Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026299.11853.6593536
2025287.171.013.146
2024268.441.343.886
2023263.911.384.713

Sık Sorulan Sorular

Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Elektronik Teknolojisi programının taban puanı 315.92, taban başarı sırası 677.139. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Elektronik Teknolojisi 677.139, Elektronik Teknolojisi 853.659 (2026).

Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi kontenjanı kaç?

2026 yılında Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi programlarının toplam kontenjanı 80 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Elektronik Teknolojisi bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Çukurova Üniversitesi Elektronik Teknolojisi için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.