Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Eskişehir · SAY puan türü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım programı 2026 yerleştirmesinde 168.617. başarı sırasıyla ve 363.02 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 167.826 olan sıralama geriledi; bölüme girmek kolaylaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Endüstriyel Tasarım

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 103890246

Endüstriyel Tasarım yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026363.02168.6172020
2025353.39167.826
2024334.24176.808
2023359.21171.144

Sık Sorulan Sorular

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Endüstriyel Tasarım programının taban puanı 363.02, taban başarı sırası 168.617. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım kontenjanı kaç?

2026 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım programlarının toplam kontenjanı 20 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Endüstriyel Tasarım bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.