Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Gaziantep · TYT puan türü · 2 program

Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret programı 2026 yerleştirmesinde 683.520. başarı sırasıyla ve 315.25 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 744.048 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Gaziantep Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Dış Ticaret

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 104250146

Dış Ticaret yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026315.25683.5204547
2025309.37744.048
2024288.401.039.649
2023288.011.034.230

Dış Ticaret

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 104250825

Dış Ticaret yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026271.811.194.6694547
2025258.741.414.769
2024248.011.687.295
2023244.441.711.382

Sık Sorulan Sorular

Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Dış Ticaret programının taban puanı 315.25, taban başarı sırası 683.520. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Dış Ticaret 683.520, Dış Ticaret 1.194.669 (2026).

Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret kontenjanı kaç?

2026 yılında Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret programlarının toplam kontenjanı 90 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Dış Ticaret bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Gaziantep Üniversitesi Dış Ticaret için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.