Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Kocaeli · SAY puan türü

Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım programı 2026 yerleştirmesinde 136.879. başarı sırasıyla ve 384.36 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 135.787 olan sıralama geriledi; bölüme girmek kolaylaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Endüstriyel Tasarım

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 104410252

Endüstriyel Tasarım yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026384.36136.8793030
2025372.53135.787

Sık Sorulan Sorular

Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Endüstriyel Tasarım programının taban puanı 384.36, taban başarı sırası 136.879. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım kontenjanı kaç?

2026 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım programlarının toplam kontenjanı 30 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Endüstriyel Tasarım bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Gebze Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.