Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı Taban Puanı 2026
Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Giresun · EA puan türü
Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı programı 2026 yerleştirmesinde 604.114. başarı sırasıyla ve 267.86 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 629.086 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.
Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
Grafik Tasarımı
Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 104590169
| Yıl | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 267.86 | 604.114 | 20 | 21 |
| 2025 | 266.35 | 629.086 | — | — |
| 2024 | 273.96 | 562.453 | — | — |
| 2023 | 283.46 | 541.846 | — | — |
Grafik Tasarımı bölümü başka hangi üniversitelerde var?
- İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Grafik TasarımıAnkara · başarı sırası 4.756
- Atılım Üniversitesi Grafik TasarımıAnkara · başarı sırası 83.628
- Başkent Üniversitesi Grafik TasarımıAnkara · başarı sırası 130.427
- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Grafik Tasarımıİstanbul · başarı sırası 177.526
- İstanbul Beykent Üniversitesi Grafik Tasarımıİstanbul · başarı sırası 187.251
- KTO Karatay Üniversitesi Grafik TasarımıKonya · başarı sırası 192.932
- Beykoz Üniversitesi Grafik Tasarımıİstanbul · başarı sırası 235.357
- İstanbul Arel Üniversitesi Grafik Tasarımıİstanbul · başarı sırası 236.011
- İstanbul Gelişim Üniversitesi Grafik Tasarımıİstanbul · başarı sırası 258.969
- Çukurova Üniversitesi Grafik TasarımıAdana · başarı sırası 378.495
- Uluslararası Balkan Üniversitesi (Üsküp-Makedonya) Grafik TasarımıBilinmiyor
- Tiran New York Üniversitesi (Tiran-Arnavutluk) Grafik TasarımıBilinmiyor
Sık Sorulan Sorular
Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı kaç puanla alıyor?▼
2026 yerleştirme sonuçlarına göre Grafik Tasarımı programının taban puanı 267.86, taban başarı sırası 604.114. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.
Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı kontenjanı kaç?▼
2026 yılında Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı programlarının toplam kontenjanı 20 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.
Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?▼
Grafik Tasarımı bölümü EA puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.
Sıralamam Giresun Üniversitesi Grafik Tasarımı için yeterli mi?▼
Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.
Kişisel tercih listeni oluştur
Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.
Tercih Sihirbazını BaşlatSıralaman bu bölüme yetiyor mu?
YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.