Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Hakkari · SOZ puan türü

Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği programı 2026 yerleştirmesinde 79.244. başarı sırasıyla ve 351.42 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 157.961 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Türkçe Öğretmenliği

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 104910043

Türkçe Öğretmenliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026351.4279.2442425
2025316.94157.961
2024376.7968.949
2023375.3351.883

Sık Sorulan Sorular

Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Türkçe Öğretmenliği programının taban puanı 351.42, taban başarı sırası 79.244. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği programlarının toplam kontenjanı 24 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Türkçe Öğretmenliği bölümü SOZ puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Hakkari Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.