Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Çorum · TYT puan türü

Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği programı 2026 yerleştirmesinde 643.235. başarı sırasıyla ve 319.54 taban puanla öğrenci aldı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 105100220

Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026319.54643.2353031

Sık Sorulan Sorular

Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği programının taban puanı 319.54, taban başarı sırası 643.235. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği programlarının toplam kontenjanı 30 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Hitit Üniversitesi Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.