Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Çorum · EA puan türü · 2 program

Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programı 2026 yerleştirmesinde 684.735. başarı sırasıyla ve 259.17 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 909.859 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Hitit Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 105110066

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026259.17684.7355052
2025241.19909.859
2024225.071.174.605
2023226.131.198.949

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce)

Ücretsiz · İngilizce · 4 yıl · ÖSYM kodu 105190060

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026256.71708.6483031
2025236.40966.711
2024223.011.203.757
2023223.861.230.896

Sık Sorulan Sorular

Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programının taban puanı 259.17, taban başarı sırası 684.735. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 684.735, (İngilizce) 708.648 (2026).

Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kontenjanı kaç?

2026 yılında Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programlarının toplam kontenjanı 80 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü EA puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe, İngilizce.

Sıralamam Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.