İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · İstanbul · TYT puan türü

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri programı 2026 yerleştirmesinde 381.553. başarı sırasıyla ve 355.15 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 587.650 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Nükleer Tıp Teknikleri

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 111651031

Nükleer Tıp Teknikleri yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026355.15381.5532525
2025325.12587.650
2024319.44660.083
2023316.18703.797

Sık Sorulan Sorular

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Nükleer Tıp Teknikleri programının taban puanı 355.15, taban başarı sırası 381.553. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri kontenjanı kaç?

2026 yılında İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri programlarının toplam kontenjanı 25 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Nükleer Tıp Teknikleri bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.