Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Kahramanmaraş · SAY puan türü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme programı 2026 yerleştirmesinde 577.026. başarı sırasıyla ve 243.56 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 685.732 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 106010328

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026243.56577.0262021
2025240.93685.732
2024226.88785.623

Sık Sorulan Sorular

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Toprak Bilimi ve Bitki Besleme programının taban puanı 243.56, taban başarı sırası 577.026. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme kontenjanı kaç?

2026 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme programlarının toplam kontenjanı 20 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.