Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Trabzon · TYT puan türü

Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği programı 2026 yerleştirmesinde 415.959. başarı sırasıyla ve 349.36 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 538.903 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Gemi Makineleri İşletmeciliği

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 106290230

Gemi Makineleri İşletmeciliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026349.36415.9592323
2025330.75538.903
2024309.09772.304
2023302.11857.439

Sık Sorulan Sorular

Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Gemi Makineleri İşletmeciliği programının taban puanı 349.36, taban başarı sırası 415.959. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği programlarının toplam kontenjanı 23 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletmeciliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.