Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanı 2026
Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Kastamonu · SAY puan türü
Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği programı 2026 yerleştirmesinde 413.952. başarı sırasıyla ve 272.55 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 455.536 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.
Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
Orman Endüstrisi Mühendisliği
Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 106410139
| Yıl | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 272.55 | 413.952 | 30 | 30 |
| 2025 | 269.07 | 455.536 | — | — |
| 2024 | 256.39 | 479.557 | — | — |
| 2023 | 270.95 | 464.169 | — | — |
Orman Endüstrisi Mühendisliği bölümü başka hangi üniversitelerde var?
- İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Endüstrisi Mühendisliğiİstanbul · başarı sırası 285.012
- İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliğiİzmir · başarı sırası 320.057
- Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiBursa · başarı sırası 326.340
- Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiTrabzon · başarı sırası 346.204
- Düzce Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiDüzce · başarı sırası 374.633
- Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiIsparta · başarı sırası 378.466
- Bartın Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiBartın · başarı sırası 418.385
- Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiKahramanmaraş · başarı sırası 467.201
- Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Endüstrisi MühendisliğiArtvin · başarı sırası 481.316
Sık Sorulan Sorular
Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği kaç puanla alıyor?▼
2026 yerleştirme sonuçlarına göre Orman Endüstrisi Mühendisliği programının taban puanı 272.55, taban başarı sırası 413.952. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.
Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği kontenjanı kaç?▼
2026 yılında Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği programlarının toplam kontenjanı 30 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.
Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?▼
Orman Endüstrisi Mühendisliği bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.
Sıralamam Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği için yeterli mi?▼
Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.
Kişisel tercih listeni oluştur
Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.
Tercih Sihirbazını BaşlatSıralaman bu bölüme yetiyor mu?
YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.