Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Kırıkkale · TYT puan türü

Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri programı 2026 yerleştirmesinde 699.942. başarı sırasıyla ve 313.55 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 794.672 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Mahkeme Büro Hizmetleri

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 106690342

Mahkeme Büro Hizmetleri yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026313.55699.9423536
2025304.84794.672
2024300.58875.167

Sık Sorulan Sorular

Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Mahkeme Büro Hizmetleri programının taban puanı 313.55, taban başarı sırası 699.942. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri kontenjanı kaç?

2026 yılında Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri programlarının toplam kontenjanı 35 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Mahkeme Büro Hizmetleri bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Kırıkkale Üniversitesi Mahkeme Büro Hizmetleri için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.