Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Kocaeli · SAY puan türü · 3 program

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği programı 2026 yerleştirmesinde 111.582. başarı sırasıyla ve 404.38 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 102.957 olan sıralama geriledi; bölüme girmek kolaylaştı. Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 3 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 106910664

Bilişim Sistemleri Mühendisliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026404.38111.5824040
2025396.69102.957
2024385.7798.379
2023422.2485.277

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.)

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 106910673

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026346.44197.9451111
2025327.32224.551
2024308.64238.639
2023340.22209.455

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu)

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 106910734

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
202610

Sık Sorulan Sorular

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Bilişim Sistemleri Mühendisliği programının taban puanı 404.38, taban başarı sırası 111.582. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Bilişim Sistemleri Mühendisliği 111.582, (M.T.O.K.) 197.945 (2026).

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği programlarının toplam kontenjanı 52 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.