Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · İstanbul · EA puan türü · 2 program

Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler programı 2026 yerleştirmesinde 200.796. başarı sırasıyla ve 333.87 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 258.603 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Marmara Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Yerel Yönetimler

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 107211172

Yerel Yönetimler yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026333.87200.7964040
2025315.41258.603
2024305.36315.460
2023306.98365.354

Yerel Yönetimler (KKTC Uyruklu)

Ücretsiz · Türkçe · 4 yıl · ÖSYM kodu 107290632

Yerel Yönetimler (KKTC Uyruklu) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026231.60973.50811

Bu bölüm yalnızca Marmara Üniversitesi bünyesinde bulunuyor.

Sık Sorulan Sorular

Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Yerel Yönetimler programının taban puanı 333.87, taban başarı sırası 200.796. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Yerel Yönetimler 200.796, (KKTC Uyruklu) 973.508 (2026).

Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler kontenjanı kaç?

2026 yılında Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler programlarının toplam kontenjanı 41 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Yerel Yönetimler bölümü EA puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.