Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Muş · TYT puan türü

Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı 2026 yerleştirmesinde 435.031. başarı sırasıyla ve 346.38 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 554.525 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 107890026

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026346.38435.0313434
2025328.91554.525
2024316.57689.726
2023311.29754.845

Sık Sorulan Sorular

Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programının taban puanı 346.38, taban başarı sırası 435.031. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri kontenjanı kaç?

2026 yılında Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarının toplam kontenjanı 34 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Muş Alparslan Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.