Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Konya · TYT puan türü

Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma programı 2026 yerleştirmesinde 805.393. başarı sırasıyla ve 303.41 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 914.548 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Özel Güvenlik ve Koruma

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 107090319

Özel Güvenlik ve Koruma yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026303.41805.3933536
2025294.83914.548
2024290.221.014.159
2023272.071.259.538

Sık Sorulan Sorular

Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Özel Güvenlik ve Koruma programının taban puanı 303.41, taban başarı sırası 805.393. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma kontenjanı kaç?

2026 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma programlarının toplam kontenjanı 35 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.