Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Isparta · TYT puan türü

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı 2026 yerleştirmesinde 269.620. başarı sırasıyla ve 378.24 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 345.224 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109252596

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026378.24269.6203939
2025358.76345.224
2024341.18471.952
2023332.26556.492

Sık Sorulan Sorular

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programının taban puanı 378.24, taban başarı sırası 269.620. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri kontenjanı kaç?

2026 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının toplam kontenjanı 39 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Süleyman Demirel Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.