Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Uşak · TYT puan türü · 3 program

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı programı 2026 yerleştirmesinde 674.532. başarı sırasıyla ve 316.18 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 744.092 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Uşak Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 3 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Bilgisayar Programcılığı

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109850461

Bilgisayar Programcılığı yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026316.18674.5323536
2025309.36744.092
2024305.10819.217
2023305.52818.419

Bilgisayar Programcılığı

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109890131

Bilgisayar Programcılığı yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026272.961.179.2894546
2025270.251.247.707
2024269.721.323.109
2023266.171.349.720

Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim)

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109850576

Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026266.691.264.439150154
2025258.821.413.605
2024252.021.617.757
2023282.031.115.816

Sık Sorulan Sorular

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Bilgisayar Programcılığı programının taban puanı 316.18, taban başarı sırası 674.532. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Bilgisayar Programcılığı 674.532, Bilgisayar Programcılığı 1.179.289, (Uzaktan Öğretim) 1.264.439 (2026).

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı kontenjanı kaç?

2026 yılında Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı programlarının toplam kontenjanı 230 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Bilgisayar Programcılığı bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Uşak Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.