Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Van · TYT puan türü

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon programı 2026 yerleştirmesinde 779.630. başarı sırasıyla ve 305.79 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 859.832 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 110251381

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026305.79779.6305557
2025299.29859.832
2024293.27971.948
2023287.961.034.974

Sık Sorulan Sorular

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon programının taban puanı 305.79, taban başarı sırası 779.630. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon kontenjanı kaç?

2026 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon programlarının toplam kontenjanı 55 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.