Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · İstanbul · SAY puan türü

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği programı 2026 yerleştirmesinde 130.439. başarı sırasıyla ve 389.27 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 136.188 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Ücretsiz · İngilizce (%30) · 4 yıl · ÖSYM kodu 110110013

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026389.27130.4393030
2025372.25136.188
2024352.82143.547
2023371.39150.613

Sık Sorulan Sorular

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği programının taban puanı 389.27, taban başarı sırası 130.439. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği kontenjanı kaç?

2026 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği programlarının toplam kontenjanı 30 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü SAY puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim dili: İngilizce (%30).

Sıralamam Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.