Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Zonguldak · TYT puan türü

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı 2026 yerleştirmesinde 635.049. başarı sırasıyla ve 320.43 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 670.788 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 110351389

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026320.43635.0495557
2025316.36670.788
2024303.78835.270
2023291.97982.234

Sık Sorulan Sorular

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programının taban puanı 320.43, taban başarı sırası 635.049. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri kontenjanı kaç?

2026 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programlarının toplam kontenjanı 55 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.