Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Bursa · TYT puan türü · 2 program

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım programı 2026 yerleştirmesinde 223.899. başarı sırasıyla ve 390.33 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 275.590 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

İlk ve Acil Yardım

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109751654

İlk ve Acil Yardım yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026390.33223.8993636
2025372.20275.590
2024360.09353.383
2023361.73354.162

İlk ve Acil Yardım

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109790469

İlk ve Acil Yardım yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026372.05296.3133636
2025355.67363.217
2024348.74420.241
2023350.46421.564

Sık Sorulan Sorular

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre İlk ve Acil Yardım programının taban puanı 390.33, taban başarı sırası 223.899. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: İlk ve Acil Yardım 223.899, İlk ve Acil Yardım 296.313 (2026).

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım kontenjanı kaç?

2026 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım programlarının toplam kontenjanı 72 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

İlk ve Acil Yardım bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Bursa Uludağ Üniversitesi İlk ve Acil Yardım için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.