Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi Taban Puanı 2026

Kaynak: YÖK Atlas / ÖSYM · Bursa · TYT puan türü · 2 program

Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi programı 2026 yerleştirmesinde 982.394. başarı sırasıyla ve 288.25 taban puanla öğrenci aldı. Bir önceki yıl 1.250.115 olan sıralama yükseldi; bölüme girmek zorlaştı. Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde bu bölümün 2 farklı programı (dil ve burs seçenekleri) bulunuyor. Tüm seçeneklerin yıllara göre taban puanı, başarı sırası ve kontenjanı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

Yıllara göre taban puanı ve başarı sırası

Süt ve Ürünleri Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109751609

Süt ve Ürünleri Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026288.25982.3943031
2025270.081.250.115
2024261.011.464.937
2023245.851.686.574

Süt ve Ürünleri Teknolojisi

Ücretsiz · Türkçe · 2 yıl · ÖSYM kodu 109751618

Süt ve Ürünleri Teknolojisi yıllara göre taban puanı ve başarı sırası
YılTaban puanBaşarı sırasıKontenjanYerleşen
2026258.661.376.3723536
2025251.091.526.778
2024238.141.862.955
2023229.571.986.623

Sık Sorulan Sorular

Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi kaç puanla alıyor?

2026 yerleştirme sonuçlarına göre Süt ve Ürünleri Teknolojisi programının taban puanı 288.25, taban başarı sırası 982.394. Puanlar yıldan yıla değiştiği için tercihte başarı sırası daha güvenilir bir göstergedir.

Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi başarı sıralaması kaç?

Programa göre değişir: Süt ve Ürünleri Teknolojisi 982.394, Süt ve Ürünleri Teknolojisi 1.376.372 (2026).

Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi kontenjanı kaç?

2026 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi programlarının toplam kontenjanı 65 kişidir. Program bazında kontenjanlar aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi hangi puan türüyle alıyor, eğitim dili nedir?

Süt ve Ürünleri Teknolojisi bölümü TYT puan türüyle öğrenci alır. Eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim dili: Türkçe.

Sıralamam Bursa Uludağ Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi için yeterli mi?

Başarı sıralamanızı son yılın taban sırasıyla karşılaştırın; kendi sıralamanız bu değerden küçükse (daha iyiyse) yerleşme şansınız yüksektir. Sıralamalar her yıl değiştiği için SınavUP YKS tercih sihirbazı, sıralamanıza göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak sınıflandırır.

Kişisel tercih listeni oluştur

Puanını veya sıralamanı gir; AI destekli tercih sihirbazı sana HEDEF, MANTIKLI ve GARANTİ bantlarında öneriler sunsun.

Tercih Sihirbazını Başlat

Sıralaman bu bölüme yetiyor mu?

YKS tercih sihirbazı sıralamana göre programları güvenli, uygun ve hedef olarak ayırır. Puanını henüz bilmiyorsan önce netlerinden hesapla.